Decyzja o publikacji zdjęcia w Twoim życiorysie zawodowym należy tylko do Ciebie.
Moim zdaniem tak, szanse się zwiększają. Zdecydowana większość polskich pracodawców chce zobaczyć twarz kandydata zanim zaprosi go na rozmowę kwalifikacyjną. Dodatkowo brak zdjęcia w CV może sprawić że nasz życiorys zawodowy niczym się nie wyróżni z pośród innych dokumentów aplikacyjnych.
Dobre zdjęcie skupia uwagę rekrutera i tym samym buduje zawodowy wizerunek kandydata. A waszym zdaniem, wygląd ma wpływ na zatrudnienie?
Fotografia powinna być spójnym elementem budowanego wizerunku. Uważasz, że jesteś specjalistą? Wyglądaj na zdjęciu profesjonalnie.
Zdjęcie powinno budować pozytywny wizerunek i wzbudzać sympatię. Zdjęcia z wakacji w CV? Lepiej nie ryzykuj. Ja bym radziła zamieścić aktualne zdjęcie w formie biznesowej (panowie np. w koszuli i już nie koniecznie w krawacie).
Dobrym formatem jest wymiar zbliżony do proporcji 3x4, ale nie jest to reguła, na stronie udostępniliśmy szablony z okrągłym zdjęciem kandydatki. Jak dodać wymienić okrągłą fotografię w szablonie pobranym na EKASA.
1 Zawody typowo umysłowe ściśle związane z pracą biurową - na fotografii sama twarz, będziemy postrzegani jako osoba jeszcze bardziej inteligentna.
2 Zawody wymagające od nas także mobilności np. zawód handlowca - możemy się pokusić o kawałek sylwetki - będziemy postrzegani jako osoba operatywna, energiczna, kreatywna.
Warto dodać że w krajach takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Australia w CV nie zamieszcza się fotografii, a to z tego powodu że pracodawca może być oskarżony o dyskryminację innych kandydatów.
Szablony CV dostępne na EKASA zostały przygotowane w programie MS WORD 2013, i tylko w programie są w 100 procentach edytowalne.
Okrągła fotografia kandydata została dodana jako kształt. Jak podmienić obraz w szablonie? Instrukcja poniżej.
otwierasz dokument w programie Word
❯ ❯ prawym przyciskiem myszki klikasz na zdjęcie
❯ ❯ klikasz w wypełnienie
❯ ❯ kolejno klikasz w obraz
❯ ❯ z dysku wybierasz fotografią którą chcesz dodać do CV
Ważne: fotografia przed dodaniem do dokumentu powinna być wykadrowana (przycięta) i mieć wszystkie równe boki, to powinien być kwadrat, w innym przypadku zdjęcie będzie zniekształcone. Przycięcie, kadrowanie można zrobić w darmowym programie graficznym np. Paint, Gimp, lub Online tutaj.
Rys. Instrukcja - jak wypełnić kształt koła obrazem w programie Word.
Inżynierowie serwisu LinkedIn.com twierdzą że według danych, które wynikają z aktywności użytkowników portalu, jednoznacznie wynika, że osoby które mają swój profil uzupełniony o fotografię, otrzymują o wiele więcej ofert współpracy zawodowej, w odróżnieniu od osób, które nie opublikowały swojego wizerunku na portalu LinkedIn.com.
Wnioski są oczywiste, podobny mechanizm zadziała u rekrutra, gdy ten będzie wybierał kandydatów do kolejnego etapu, analizując aplikacje ze zdjęciem i bez zdjęcia.
Dodaj swoje zdjęcie (warto skorzystać z usług fotografa) , pokaż że nic nie masz do ukrycia i jesteś otwartą osobą.
Jeżeli posiadasz konto na portalu społecznościowym, i można je bez problemu znaleźć wpisując w wyszukiwarkę Twoje imię i nazwisko, to istnieje 70 procent szans, że Twój przyszły szef, zajrzy na Twój profil społecznościowy.
To coraz częstsza praktyka, i trudno się temu dziwić, z profilu w mediach społecznościowych można się dowiedzieć m.in. jakie kandydat ma zainteresowania, jak spędza wolny czas i jakie ma poglądy. Zrozumiałe jest to, że kontrowersyjne zdjęcia i treści udostępnione w Internecie, mogą być źle odebrane przez pracodawcę.
2021-04-02
Dagmara2021-03-30
Edzia 2021-03-24
M2020-09-25
RekruterEKASA © 2024 host:hetzner Polityka Prywatności i Pliki Cookies