dziweczyna z flagą kanady

Życie i praca w Kanadzie.
Jak zacząć?

osoba z depresją

Jak rozpoznać depresję?
Jakie są objawy depresji?

REKLAMA

Zdjęcie w CV czy warto dodać?

zawodowy fotograf

Zdjęcie w CV to konieczność?

Decyzja o publikacji zdjęcia w Twoim życiorysie zawodowym należy tylko do Ciebie.

Zdjęcie w CV to większa szansa na otrzymanie pracy?

Moim zdaniem tak, szanse się zwiększają. Zdecydowana większość polskich pracodawców chce zobaczyć twarz kandydata zanim zaprosi go na rozmowę kwalifikacyjną. Dodatkowo brak zdjęcia w CV może sprawić że nasz życiorys zawodowy niczym się nie wyróżni z pośród innych dokumentów aplikacyjnych.

Dobre zdjęcie skupia uwagę rekrutera i tym samym buduje zawodowy wizerunek kandydata. A waszym zdaniem, wygląd ma wpływ na zatrudnienie?

Jak powinno wyglądać nasze zdjęcie?

Fotografia powinna być spójnym elementem budowanego wizerunku. Uważasz, że jesteś specjalistą? Wyglądaj na zdjęciu profesjonalnie.

Zdjęcie powinno budować pozytywny wizerunek i wzbudzać sympatię. Zdjęcia z wakacji w CV? Lepiej nie ryzykuj. Ja bym radziła zamieścić aktualne zdjęcie w formie biznesowej (panowie np. w koszuli i już nie koniecznie w krawacie).

Wymiary fotografii w CV?

Dobrym formatem jest wymiar zbliżony do proporcji 3x4, ale nie jest to reguła, na stronie udostępniliśmy szablony z okrągłym zdjęciem kandydatki. Jak dodać wymienić okrągłą fotografię w szablonie pobranym na EKASA.

Odpowiedni kadr na odpowiednie stanowisko pracy.

1 Zawody typowo umysłowe ściśle związane z pracą biurową - na fotografii sama twarz, będziemy postrzegani jako osoba jeszcze bardziej inteligentna.


zdjęcie zawody typowo umysłowe, praca w biurze, praca wymagająca od nas myślenia i wiedzy


2 Zawody wymagające od nas także mobilności np. zawód handlowca - możemy się pokusić o kawałek sylwetki - będziemy postrzegani jako osoba operatywna, energiczna, kreatywna.


fotografia która sprawdzi się na stanowisku handlowca, menadżera itp.

Nie wszędzie jest tak samo

Warto dodać że w krajach takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Australia w CV nie zamieszcza się fotografii, a to z tego powodu że pracodawca może być oskarżony o dyskryminację innych kandydatów.

Jak dodać, wymienić okrągłą fotografię w szablonie CV pobranym na EKASA.

Szablony CV dostępne na EKASA zostały przygotowane w programie MS WORD 2013, i tylko w programie są w 100 procentach edytowalne.

Okrągła fotografia kandydata została dodana jako kształt. Jak podmienić obraz w szablonie? Instrukcja poniżej.

otwierasz dokument w programie Word ❯ ❯ prawym przyciskiem myszki klikasz na zdjęcie ❯ ❯ klikasz w wypełnienie ❯ ❯ kolejno klikasz w obraz ❯ ❯ z dysku wybierasz fotografią którą chcesz dodać do CV

Ważne: fotografia przed dodaniem do dokumentu powinna być wykadrowana (przycięta) i mieć wszystkie równe boki, to powinien być kwadrat, w innym przypadku zdjęcie będzie zniekształcone. Przycięcie, kadrowanie można zrobić w darmowym programie graficznym np. Paint, Gimp, lub Online tutaj.


jak podmienić zdjęcie w CV w szablonie EKASA

Rys. Instrukcja - jak wypełnić kształt koła obrazem w programie Word.

Fakty przemawiające za zdjęciem w CV

Inżynierowie serwisu LinkedIn.com twierdzą że według danych, które wynikają z aktywności użytkowników portalu, jednoznacznie wynika, że osoby które mają swój profil uzupełniony o fotografię, otrzymują o wiele więcej ofert współpracy zawodowej, w odróżnieniu od osób, które nie opublikowały swojego wizerunku na portalu LinkedIn.com.

Wnioski są oczywiste, podobny mechanizm zadziała u rekrutra, gdy ten będzie wybierał kandydatów do kolejnego etapu, analizując aplikacje ze zdjęciem i bez zdjęcia.

Dodaj swoje zdjęcie (warto skorzystać z usług fotografa) , pokaż że nic nie masz do ukrycia i jesteś otwartą osobą.

Twój przyszły pracodawca sprawdzi Twój profil na portalu społecznościowym

Jeżeli posiadasz konto na portalu społecznościowym, i można je bez problemu znaleźć wpisując w wyszukiwarkę Twoje imię i nazwisko, to istnieje 70 procent szans, że Twój przyszły szef, zajrzy na Twój profil społecznościowy.

To coraz częstsza praktyka, i trudno się temu dziwić, z profilu w mediach społecznościowych można się dowiedzieć m.in. jakie kandydat ma zainteresowania, jak spędza wolny czas i jakie ma poglądy. Zrozumiałe jest to, że kontrowersyjne zdjęcia i treści udostępnione w Internecie, mogą być źle odebrane przez pracodawcę.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2021-04-02   Dagmara
W dobie dobrych obiektywów w każdym telefonie nie rozumiem czemu niektórzy skanują dowód osobisty lub legitymację szkolną i to zdjęcie wklejają do CV. Fotografia z pieczątkami wygląda niesamowicie ŻLE !!!
avatar2021-03-30   Edzia
Coś w tym jest, gdy zaniosłam osobiście CV do gabinetu stomatologicznego, właściciel firmy zmierzył minie wzrokiem i zapytał czemu nie dodałam zdjęcia. Oczywiście był na tak, miał się odezwać i się nie odezwał. Myślę teraz że to wina niekompletnego życiorysu zawodowego.
avatar2021-03-24   M
Ja nie rozumiem dziewczyn które wysyłają CV bez zdjęcia i starają się o pracę w recepcji lub jako asystentka lub jako sekretarka, przecież tam jest tak wielka konkurencja, że szkoda papieru aby ich aplikacje drukować. No ale jak ktoś pisze CV w notatniku, to tam trudno fotografię dodać.
avatar2020-09-25   Rekruter
Aplikacje bez zdjęcia dużo częściej lądują w koszu. Nie dodajesz zdjęcia, masz coś do ukrycia?

EKASA © 2024 host:hetzner   Polityka Prywatności i Pliki Cookies