dziweczyna z flagą kanady

Życie i praca w Kanadzie.
Jak zacząć?

osoba z depresją

Jak rozpoznać depresję?
Jakie są objawy depresji?

REKLAMA

CV holenderskie - wskazówki jak napisać CV do pracy w Holandii.

Holandia to popularny rynek pracy dla dziesiątek tysięcy Polaków. Według przybliżonych szacunków około 270 000 - 280 000 osób z Polski stale lub dorywczo pracuje w Holandii. Polacy w Holandii najczęściej znajdują zatrudnienie w rolnictwie, ogrodnictwie m.in. w szklarniach, w magazynach dystrybucji towarów, transporcie m.in. jako kierowcy kategorii C, w zakładach przetwórstwa, w przemyśle, w budownictwie.

W Holandii działa kilka tysięcy agencji zatrudnienia, wiele z tych agencji jest polskojęzycznych, to głównie za pośrednictwem tych agencji rodacy z nad Wisły podejmują pracę w Holandii.

CV Holandia - jakie informacje powinny się znaleźć w aplikacji? W jakim języku najlepiej napisać holenderskie CV?

Pierwszy egzemplarz CV przygotuj w języku polskim, w kolejnym kroku dokument przetłumacz na język angielski. Ubiegając się o zatrudnienie w Holandii z pomocą agencji pracy, warto przygotować CV do pracy w Holandii w dwóch wersjach językowych – w języku polskim dla pracowników agencji oraz w języku angielskim dla pracodawców.

Holenderskie CV często zawiera sekcję dotyczącą znajomości języków obcych. Wyraźnie określ swój poziom biegłości np. w języku angielskim, holenderskim oraz innych językach istotnych dla danego stanowiska. Używaj standardowych poziomów, takich jak A1, A2, B1, B2, C1, C2 lub podstawowy, biegły, średnio zaawansowany, zaawansowany lub native speaker (język rodzimy).

Brak znajomości języka obcego nie ogranicza zdolności znalezienia pracy w Holandii, jednak znajomość języka obcego m.in. angielskiego daje duże szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy. Osoby z językiem angielskim często pracują jako jako menadżerowie, czyli jako łącznik pomiędzy szefostwem a pracownikami, jako specjaliści w których zainwestowano udzielając im niezbędnych szkoleń, ci specjaliści obecnie obsługują zaawansowane narzędzia, obrabiarki czy maszyny przemysłowe.

CV do pracy w Holandii - jak nie wpaść w pułapkę?

W Holandii w wielu sektorach gospodarki obowiązuje zmianowy tryb pracy, 2 lub 3 zmianowy. Znane są przypadki odrzucenia CV kandydata tylko dlatego, że kandydat do pracy w swoim holenderskim CV nie zawarł informacji że już pracował w trybie zmianowym. Jeżeli zależy Ci na danej pracy w której obowiązuje praca zmianowa, i w której będziesz zmuszony / zmuszona przychodzić w różnych godzinach aby wykonywać swoje obowiązki zawodowe, to musisz tę informację potraktować poważnie.

Masz już CV do pracy w Holandii?

Pracę w Holandii można znaleźć z pomocą agencji zatrudnienia, placówek o zasięgu międzynarodowym prosperujących na terenie Polski i / lub Holandii.

Oto krótka lista wybranych największych agencji zatrudnienia w Holandii:

  1. Randstad
  2. Start People
  3. Adecco
  4. OTTO WorkForce
  5. AB-werkt
  6. Contrain
  7. Unique
  8. Olympia

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  

EKASA © 2024 host:hetzner   Polityka Prywatności i Pliki Cookies