Napisz i pobierz dokument PDF w 10 minut! Z generatorem listu motywacyjnego online na "EKASA" tworzenie dokumentów rekrutacyjnych jest intuicyjne i szybkie. Bez logowania, bez rejestracji, całkowicie za darmo! Na stronie znajdziesz również gotowe przykłady listów motywacyjnych i cenne wskazówki. Oszczędzaj swój czas, przejdź do formularza kreatora i napisz dokument którym zwrócisz uwagę swojego przyszłego pracodawcy.
Obecnie list motywacyjny stanowi nieodzowny element składanych podczas aplikacji na dane stanowisko dokumentów. Jednak dla osób, poszukujących pracy, jego napisanie bardzo często jest zadaniem trudnym i sprawiającym problemy. Co powinien zawierać dobrze napisany, a co najważniejsze - skuteczny list motywacyjny?
W jakim celu pisze się list motywacyjny?
List motywacyjny należy traktować niejako jako reklamę kandydata na dane stanowisko. Pracodawca powinien się z niego dowiedzieć, jakie są powody aplikowania na to konkretne stanowisko i do tej konkretnej firmy. Z treści listu motywacyjnego musi wprost wynikać, dlaczego właśnie ta osoba jest idealnym kandydatem do zatrudnienia. Dobrym rozwiązaniem jest przytaczanie w liście motywacyjnym swoich umiejętności i doświadczenia, popartych jasnymi argumentami.
Istotne elementy listu motywacyjnego
Pisanie listu motywacyjnego rządzi się swoimi prawami. Struktura tego dokumentu jest jasno określona i zgodnie z nią list motywacyjny musi zawierać w sobie dane adresata, datę, miejscowość, nagłówek, wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie. W Internecie dostępnych jest mnóstwo wzorów listów motywacyjnych, które można dostosować do własnych potrzeb, a także wskazówki, które ułatwią stworzenie dokumentu.
Struktura listu motywacyjnego
We wstępie listu motywacyjnego kandydat powinien nawiązać do stanowiska, na które aplikuje i zawrzeć informacje, skąd czerpie wiedzę o tym, że prowadzona jest rekrutacja. Rozwinięcie dokumentu to część listu motywacyjnego, w której aplikujący przedstawia swoje osiągnięcia i wartości, które wniesie do firmy jego praca. W tym miejscu powinny zostać opisane konkretne pozycje, znajdujące się w życiorysie, potwierdzające kompetencje kandydata do pracy. Warto przeanalizować informacje zawarte w ogłoszeniu i zastanowić się, jakich umiejętności będzie oczekiwał pracodawca, a następnie opisać je w liście motywacyjnym. Dobrze, jeśli dokument nie będzie zawierał utartych formułek, ale zachowa indywidulany styl i charakter osoby aplikującej na stanowisko.
Błędy popełniane podczas pisania listu motywacyjnego
Oczywistym jest fakt, że list motywacyjny, jako pismo formalne, nie może zawierać błędów ortograficznych, stylistycznych i interpunkcyjnych. Jeśli chodzi o wartość merytoryczną, to podstawowym błędem, który popełniają kandydaci do zatrudnienia, jest wysyłanie listów motywacyjnych o jednym schemacie na różne stanowiska. Idealnym rozwiązaniem jest dostosowanie pisma do konkretnej oferty pracy i oczekiwań pracodawcy.
2021-12-08
Lew2021-03-23
Krzy2020-07-15
AdamEKASA © 2024 host:hetzner Polityka Prywatności i Pliki Cookies