dziweczyna z flagą kanady

Życie i praca w Kanadzie.
Jak zacząć?

osoba z depresją

Jak rozpoznać depresję?
Jakie są objawy depresji?

REKLAMA

Brak odpowiedzi na wysłane CV

gdy nie ma odpowiedzi na nasze CV

Wysyłam CV i nikt nie odpowiada

Jeśli od dłuższego czasu nie zadzwonił telefon od pracodawcy / rekrutera (dodatkowo brak wiadomości zwrotnej e-mail), pomimo że wysłałeś /aś kilka aplikacji, to najwyższa pora aby na nowo przeanalizować Twoje CV.

Bez negatywnych emocji, za to bardziej krytycznym okiem należy przyjrzeć się strukturze dokumentu, jego czytelności, dopasowaniu aplikacji do konkretnego stanowiska pracy. Oceń co można poprawić, jakie informacje należy wyeksponować a z jakich może warto zrezygnować.

Jeden taki sam dokument na wiele różnych a nawet podobnych stanowisk pracy może być błędem. Aplikacja powinna być dopasowana do konkretnego stanowiska pracy. Co to znaczy? To znaczy że w aplikacji powinny być zawarte w sposób spójny istotne informacje związane z etatem na który aplikujesz. Postaw na jakość a nie na ilość. Zbyt duża ilość informacji także szkodzi. Nie ma sensu wpisywać doświadczenia czy też odbytych szkoleń, kursów, które w żaden sposób nie są związane ze stanowiskiem pracy na które aplikujemy. Efekt będzie taki, że to co istotne zniknie w treści mało istotnych informacji.

Pamiętaj, rekruter średnio poświęca do 10 sekund na czytanie CV, w tych niecałych dziesięciu sekundach najbardziej skupia się na rubryce doświadczenie. Doświadczenie zawodowe to najważniejsza sekcja w dokumencie która wymaga szczególnego dopracowania a wręcz dopieszczenia. Pamiętaj, wyeksponowane zwięzłe konkretne informacje.

Receptą na sukces niemal idealną, jest składanie aplikacji tam, gdzie spełniamy jako kandydat wszystkie wymogi formalne które wynikają z oferty o pracę. Ważne, aby nie przesadzić z ilością informacji w aplikacji, ważny jest umiar i sprawne przekazanie najistotniejszych informacji.

Przyjęło się, że objętość profesjonalnego CV nie powinna być większa a niżeli dwie strony A4, bez względu na skalę doświadczenia jakie posiadamy. Umiejętne utworzenie przejrzystego, czytelnego szablonu to podstawa. Jeżeli nie masz na to pomysłu, może warto skorzystać ze sprawdzonego, gotowego dokumentu - sprawdź cv wzór format DOC, dostępne darmowe wzory pomogą Ci szybko stworzyć idealny dokument.

Na na sam koniec koniecznie sprawdź:

  1. czy dane kontaktowe są poprawne: numer telefonu, adres e-mail;
  2. całość dokumentu jest czytelna, spójna i przy tym merytoryczna;
  3. nie ma błędów stylistycznych, ortograficznych;
  4. czy w stopce dokumentu jest klauzula o przetwarzaniu danych osobowych (brak klauzuli to brak zgody na kontakt z Tobą odnośnie spotkania o pracę),
  5. wysyłasz dokument pocztą e-mail? zadbaj aby Twoje CV było zapisane w formacie PDF, będziesz mieć pewność że pracodwca odczyta dokument i otrzyma CV w niezmienionej formie.

Ile się czeka na odpowiedź po wysłaniu CV?

Czy to będzie jeden dzień, dwa dni, tydzień, dwa tygodnie nie ma reguły, im większa firma tym proces rekrutacji może być bardziej złożony i tym samym wydłużony.

Nie mniej jednak po tygodniu oczekiwania warto się przypomnieć (przy tym nie będąc zbyt nachalnym). Można zadzwonić do firmy w celu upewnienia się, czy nasza aplikacja dotarła i trafiła do odpowiedniej osoby.

Być może podczas rozmowy telefonicznej uzyskamy więcej informacji:

  1. Czy nadal trwa nabór dokumentów?
  2. Czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną?
  3. Czy już kogoś wybrali?

Nie czekaj nadaremnie, zazwyczaj firmy nie informują że wybrali innego kandydata i tym samym zakończył się proces rekrutacji. Zamiast czekać tygodniami na odpowiedź, szukaj dalej pracy, składaj swoje dokumenty do kolejnych Twoich potencjalnych pracodawców. Może się okazać, że w pierwszej firmie nie zaproponują nam przejścia do kolejnego etapu rekrutacji, ale za to z kolejnej firmy się odezwą, i finalnie zaproponują Ci zatrudnienie na dobrych warunkach.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2021-04-15   Karol
Brak odpowiedzi? Na logikę rzecz biorąc, to jakiemu rekruterowi się chce odpowiadać na 100 aplikacji? Taka odpowiedź może rodzić kolejne pytania kandydatów. Dlaczego? Czy moje kompetencje były niewystarczające? Itd. Rekruter chce tego uniknąć. A jak to wygląda dzisiaj zatrudnianie w PL? Na dobre posady na początek są zatrudniani swoi, lub osoby z polecenia. No ale to nie jest chyba tajemnicą.
avatar2021-04-14   kolega z BMW
Pracuje w niemieckiej firmie i dla nowych pracowników (do przyuczenia) dajemy na rękę 2500 na początek, stanowisko ciekawe rozwojowe, miasto Kielce. Przyjmowałem ostatnio dwudziestoparolatka, na rozmowie o warunkach jak usłyszał że dostanie na rękę 2500 podziękował i wyszedł. Zanim wyszedł powiedział że liczył na 2 x tyle. Pożyczyłem mu powodzenia.
avatar2021-04-03   Nocny marek
do @Jagódki Praca w recepcji jest właśnie dobra dla osób które chcą dorobić, wiązanie przyszłości z tym zawodem jest pomyłką szczególnie w takim mieście jak Warszawa gdzie 2 tys. nie wystarczy ledwo na skromne życie.
avatar2021-03-19   Jagoda
Na stanowisko recepcjonistki w Wa-wie w ciągu godziny spłynęło ponad 100 CV. Pierwsze kryterium *wygląd kandydatki, drugie kryterium *wiek kandydatki, trzecie kryterium *wykształcenie (najlepiej studentka studiująca w trybie zaocznym), czwarte kryterium *znajomość języka angielskiego.
Rozmowa kwalifikacyjna to tylko formalność kto się zgodzi za pracę na umowę o dzieło za 2 tys. ten przechodzi dalej.

EKASA © 2024 host:hetzner   Polityka Prywatności i Pliki Cookies