Z Ukrainy do Polski


Pracownicy z Ukrainy. Jak pracują? Gdzie pracują?

Pracownicy z Ukrainy w Polsce

Od 11 czerwca 2017 roku nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy podróżujących do krajów Unii Europejskiej. Oznacza to, że nasi wschodni sąsiedzi będą mogli wjechać do krajów UE(z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Irlandii) bez wizy na okres nie dłuższy niż 90 dni - w ciągu pół roku - m.in. w celu biznesowym, turystycznym bądź rodzinnym. Warunkiem jest posiadanie ważnego paszportu biometrycznego, i braku zakazu wjazdu dk krajów UE.

praca na budowie

Według oficjalnych źródeł w Polsce podjęło pracę 1,2 mln Ukraińców. A do końca roku 2017 liczba  pracowników ze wschodu sięgnie liczby 2 mln. Do pracy w Polsce przyjeżdżają ludzie z całej Ukrainy, jednak nadal największa liczba z powiatów zachodnich Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi będą podejmować pracę w Polsce, dopóki zarobki w Polsce będą wyraźnie wyższe niż na Ukrainie i pod warunkiem że inne europejskie rynki pracy nie otworzą sie na pracowników z Ukrainy. Taki stan rzeczy może się utrzymać jeszcze przez kilka kolejnych lat.

Ile zarabiają Ukraińcy w Polsce?

Na jakie umowy najczęściej są zatrudniani Ukraińcy?

W jakich zawodach najczęściej pracują Ukraińcy? (według bankier.pl)

Gdzie w jakim województwie największa ilość Ukraińców podejmuje pracę?

Rośnie liczba studentów z Ukrainy

Studenci z Ukrainy doceniają poziom naszych wyższych uczelni (chociażby spojrzenie na biznes z Polskiej / Europejskiej perspektywy jest bardziej ceniony), studentów ze wschodu można spotkać na większości dobrych uczelni. Duży odsetek studentów podczas nauki podejmuje pracę w Polsce lub deklaruje chęć jej podjęcia.

Szukasz pracy, chcesz napisać szybko CV? - Przejdź kreator CV całkowicie za darmo !!!

cv kreator online

Dlaczego Ukraińcy wybierają Polskę?Aktualna cena, kurs hrywny ukraińskiej (UAH/PLN):
1 UAH/ 0,1580 zł  czas aktualizacji kursu: 2019-10-14

A jakie są zarobki na Ukrainie?

Ostatnie dane pokazują że statystyczny Ukrainiec na Ukrainie (wyliczona średnia medialna) zarabia około 3600 UAH (568.8 zł).
Średnia emerytura na Ukrainie to kwota 1500 UAH (237 zł) miesięcznie. Na najwyższe zarobki można liczyć w Kijowie (stolicy), średnia pensja to 6300 UAH (995.4 zł).
Do powyższych kwot został zastosowany przelicznik UAH/PLN według aktualnego kursu z dnia: 2019-10-14.


Komentarze


Napisz komentarz:

Podpis:


   =  (Antyspam)  
awatar 2018-08-29    Hanka
To już wiem czemu czemu tak tu emigrują Ukraińcy bo tam się zarabia dużo mniej a niżeli u nas, chociaż w Polsce zarobki są nędzne na tle państw starej Unii szczególnie w rolnictwie przy zbiorach, szkoda gadać.


awatar 2017-08-29    Katia
Ja jestem z Ukrainy i jestem tutaj by zdobyć dobre wyszktałcenie, czuję się tutaj bardzo dobrze i dziękuję za taką możliwości


awatar 2017-08-09    Iza
Na budowie, w sklepie, akwizytorzy, na taksówce, w Ikei, kierowca autobusu, sprzątaczka, kelnerka, wszędzie spotykam zatrudnionych obcokrajowców głównie z Ukrainy, Polacy chyba odpuścili pracę, to efekt 500+??? czy lenistwa czy po prostu jest nas taka mało???


awatar 2017-07-25    o tak
W szoku jestem że tyle jest pracy


awatar 2017-07-12    Jaga
Polskie firmy sprzątające dostały po plecach.


awatar 2017-07-10    Janusz
Na budowach w Wa-wie pracuje sporo ludzi z Ukrainy, czy to dobrzy fachowcy? Może już tak, ale sporo z nich dopiero się uczyło fachu / zawodu stawiając swoje pierwsze ścianki działowe w nowych mieszkaniach. Różne rzeczy wychodziły przy odbiorach mieszkań.


awatar 2017-07-02    głos z Kobylina na mazowszu
W mojej miejscowości sami Ukraińcy pracują w polu przy zbiorach warzyw, pracowników sezonowych z Polski coraz mniej.