Student, uczeń, licealista


Sposób na dobre CV

Nie posiadasz doświadczenia zawodowego?

Porady jak napisać atrakcyjne CV

pisanie CV przez studenta

Nie da się ukryć że istotnym składnikiem każdego CV jest prezentacja naszego doświadczenia zawodowego. Jednak zazwyczaj świeżo upieczeni absolwenci uczelni wyższych bądź liceum nie mogą pochwalić się bogatym życiorysem zawodowym.
Ten stan rzeczy oczywiście ich nie dyskwalifikuje w oczach rekrutera / pracodawcy. Istotne jest jednak, aby odpowiednio zaprezentować, wyeksponować odpowiednie informacje w naszym dokumencie.

Cel Zawodwy

W trzech, czterech zdaniach napisz jakie stawiasz sobie cele zawodowe w firmie do której aplikujesz. Nie masz dużego doświadczenia? Postaw na rozwój.
Przykład:
Jestem absolwentem technikum informatycznego, dążę do zdobycia doświadczenia zawodowego. Dobrze sobie radzę w budowie i obsłudze domowych sieci komputerowych. Szukam możliwości rozwoju jako specjalista ds. sieci komputerowych.

Prezentacja Wykształcenia

Ukończona Uczelnia Wyższa to ceniony punkt w życiorysie kandydata. Oprócz nazwy uczelni napisz jaki jest ukończony kierunek, i jaka zrobiona specjalizacja, Dodatkową wskazówką  dla pracodawcy może być temat naszej pracy inżynierskiej bądź licencjackiej oraz także magisterskiej. 
Absolwenci Technikum i Liceum Zawodowego - zamieszczamy informacje o zajęciach warsztatowych o odbytych praktykach (co robiliśmy podczas tych praktyk), dodatkowo możemy zamieścić informację co było tematem naszej pracy dyplomowej.
Szkoła Zawodowa - temat praktyk zawodowych i zajęć warsztatowych oraz egzamin zawodowy (zdobyty tytuł).

Być może masz jakieś doświadczenie

Pamiętaj CV piszemy pod kątem konkretnej jednej branży. I zamieszczamy informacje które są z nią powiązane.

Dodatkowe umiejętności

Opisz mocne strony osobowości - Przed aplikacją na konkretne stanowisko pracy warto zasięgnąć informacji, jakie kryteria, cechy pracownika są najbardziej pożądane przez firmę. Jeżeli spełniamy takie takie wymogi, wpisujemy nasze mocne strony osobowości w rubryce dodatkowe umiejętności.
Przykłady na różne stanowiska pracy: 

Zainteresowania w CV

Nie pisz w zainteresowaniach ogólnikowo, warto by Twoje zainteresowania zwiększały Twoją szansę na otrzymanie pracy.
Przyjmijmy, że strasz się o stanowisko Handlowca bądź Marketingowca i interesujesz się m.in. programowaniem neurolingwistycznym (NLP).
W zainteresowaniach możesz napisać m.in.:
- programowanie neurolingwistyczne (techniki i zdolności negocjacyjne, techniki skutecznej sprzedaży, wpływanie na postrzeganie i myślenie u ludzi).

Chcesz napisać CV w 10 minut za FREE? - Przejdź kreator CV całkowicie za darmo !!!

cv kreator online

Pamiętaj o Klauzuli w CV

Jeżeli korzystasz z darmowego kreatora CV - aktualna klauzula jest dodawana z automatu w stopce dokumentu. (W Polskim prawie Klauzula jest wymogiem formalnym żeby pracodawca mógł przeprowadzić proces rekrutacji).Komentarze


Napisz komentarz:

Podpis:


   =  (Antyspam)  
awatar 2017-10-09    Dagmara
Kończę w następnym roku kończę liceum ogólnokształcące, i szukam miejsca gdzie zdobyć jakieś doświadczenie nawet praca w weekendy, coś polecicie, mieszkam w Katowicach.


awatar 2017-07-16    Aga
Mój siostrzeniec ma 18 lat, uczy się bo go rodzice go wysłali bo coś trzeba było skończyć, na pytanie co chce robić, odparł nie myślę o tym po co mam się stresować, wszystko ma podane na tacy, pokolenie FB chce mieć wszystko bez większego wysiłku.


awatar 2017-06-19    Marta
Dlatego warto już podczas studiów zadbać o doświadczenie choćby na bezpłatnych stażach, jeżeli studiujemy dziennie to przecież część wakacji możemy poświęcić na zdobywanie doświadczenia. W moim przypadku tak było. Najwięcej uczymy się od współpracowników którzy swoja wiedzą i doświadczeniem chcą się dzielić. I warto zadbać o dobre relacje już na początku.